Jak bylo na Varvažově? aneb Svatební cesta.

  Jedním slovem krásně. Uvedu –li Vás do kontextu, jak jsme Varvažov prožívali my, tak tam bylo krásně na minimálně druhou.

V červnu na výstavě jsme se jako naprostí chovatelé začátečníci – přesvědčení, že ten náš  pes je výkvět svého plemene a ostatní jsou naprosto slepí, že ho hlasitě neobdivují na potkání, kontaktovali paní Krutskou, že bychom rádi složili OVVR – ka. Přesvědčení, že to je jediná drobná překážka na Sannyho hvězdné dráze psího šampiona. Bylo bohužel plno. Varvažov nám krásně vycházel jako svatební cesta, neboť asi dva týdny před odjezdem jsem se stala mladou paní. Paní Krutská na nás koukala pravda jako na blázny, že zrovna tam chceme trávit svatební cestu, ale zapsala si naše telefonní číslo a slíbila, že pokud někdo odřekne, budeme prvními náhradníky. Asi tři dny před svatbou volala, že se jedno místo uvolnilo a zda stále opravdu chceme jet s nimi. Okamžitě jsem mazala na poštu zaplatit pobyt a posílala přihlášku.

  Za týden na to mi přišel první dopis s mým novým jménem a byly to propozice na tábor s retrívry.  Den před odjezdem jsem sbalila sebe a  oba své muže (dohromady mají šest nohou). V pátek odpoledne jsme vyrazili. 

  Zabloudili jsme jenom trochu. Kdybychom nezabloudili vůbec, nebylo by to normální. Vybrali jsme si chatičku a postýlky, dojeli do Milevska na něco dobrého a večer šupky hupky na večeři. Kuchařky nás uvítali kuřetem na paprice. Robert měl boule za ušima.

  V sobotu začal výcvik. Bylo to zařazování do družstev. Naší skupiny se ujala paní Píchová s Jenny. Hned jsem dostala spravedlivě vynadáno, že jsem moc měkká a neumím si dupnout a Sanny si dělá co chce. Já vím, on prostě nechtěl přijít ke mně, ale jít se vykoupat do řeky. A jak chtěl, tak taky udělal. Po zahřívacím výcviku byl oběd a odpoledne volno.

  V neděli už dorazila naše paní cvičitelka, paní Hermanová. Její šampion Karel byl miláčkem celé naší skupiny, zachraňoval nám nevylovené aporty a vůbec byl až neuvěřitelně poslušný.  Na začátku nám řekli, že paní Hermanová je na zlaté retrívry, tak jsme u ní samozřejmě zůstali. No, nebudu to natahovat. Každý den dopoledne se cvičilo. Bavilo to lidi i psi. Na lidech se to poznalo na úsměvu na rtech a psi zase nepřestávali mávat ocásky. Odpoledne jsme jezdili po výletech. Večery byly vyhrazené  na soutěže pro lidi. Náš mamánek strašně kňučel, kdykoli jsme ho nechávali samotného, tak zprávu o soutěžích napsat nemohu, protože jsme se neúčastnili. Chodili jsme spát kolem půl desáté krásně unavení.

  I počasí nám přálo. Svítilo sluníčko, ale nebylo vedro, což zvláště psi kvitovali s nadšením. Jenom poslední den se sluníčko unavilo a během zkoušek lilo jako z konve. Z počasí byli viditelně otráveni psi i lidi. No, ale náš genius zkoušky složil, tak i kdyby padaly trakaře, tak to byl krásný den. Ve čtyři odpoledne bylo slavnostní vyhlášení výsledků a my pak museli jet domů, neboť v rámci letošní svatební epidemie se brali naši kamarádi. Vydloubali jsme špínu za nehty, odrobili špínu na těle vyrazili do společnosti. Náš Sanny prospal celou sobotu i neděli – to jsme ho vzali jenom na chvilku do lesoparku.

  Přivezli jsme si úplně nového psa. Sedne si, když si sednout má. Na vodítku taky táhne podstatně míň, ale to dopilujeme. Naši Sannyho vůbec nepoznávali. Přijde, když ho zavoláme,….. To, že dohledá jelení nohu na poli, nemohou v Praze příliš docenit, ale ta poslušnost je ohromila. Náš druhý pes se z toho nemůže vzpamatovat ještě dneska. Je to naší domácností vládnoucí jedenáctiletý jezevčík a když jsme přijeli domů, tak vůbec nechtěl vylézt z boudy a asi se něco změnilo, protože i ten na povel sedni podsekne zadní nohy a sníží zadek k zemi.

  Máme závazek alespoň jedno půldne v týdnu strávit v nějakém lese se psy.  Práce na počítači počká. Máme rok na dotrénování aportu a chůze na vodítku. Příští rok už budeme trénovat jenom „retrívří vychytávky“ se zvěří.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět